Üniversite Sistemi

Üniversite Sistemi
Almanya`da Üniversite Sistemi Alman üniversitelerinde yıllık öğrenim yerine sömestr sistemi mevcuttur. Buna göre şartlar mevcutsa...

devamı...

Eğitim Sistemi

Eğitim Sistemi
Almanya Eğitim Sistemi Almanya siyasi yapısı gereği eyaletlerden oluşan bir ülkedir ve her eyalet kendi...

devamı...

Kabul Şartları

Kabul Şartları
 Kabul Şartları Almanya eğitim sisteminde üniversiteler özerk hareket etmektedirler. Bundan dolayı tüm üniversiteler için geçerli...

devamı...

Çalışma Hakkı

Çalışma Hakkı
Çalışma Hakkı Almanya’da üniversite öğrencilerinin yıllık 240 yarım veya 120 tam gün çalışma imkânları vardır....

devamı...

Harçlar ve Yaşam Masrafları

Harçlar ve Yaşam Masrafları
Harçlar ve Yaşam Masrafları Almanya’ da 16 eyaletin 14’ ünde üniversite harç ücretleri kaldırılmış, sadece...

devamı...

Almanya da Dil Eğitimi

Almanya da Dil Eğitimi
Almanya´da Dil Eğitimi Almanya’da eğitim almak isteyen her öğrenci eğitime başlamadan önce Almanca dilini iyi bir...

devamı...

Konaklama

Konaklama
Konaklama Almanya'da barınma ihtimallerinin çok çeşitli oluşu daha uygun şartlarda bir seçenek bulmayı kolaylaştırır. Tek kişilik...

devamı...

Burslar ve KYK Kredisi

Burslar ve KYK Kredisi
Burslar ve KYK Kredisi Almanya’ da lisans ve yüksek lisans öğrenimi gören öğrenciler için çeşitli...

devamı...

Vize İşlemleri

Vize İşlemleri
Vize İşlemleri Öğrencilere için 3 farklı vize verilmektedir. Üniversite Öğrenci vizesi Üniversite Öğrenci Aday vizesi...

devamı...


Neden Almanya?

NedenAlmanya
Sadece Almanya olarak değil, genel açıdan bakmak gerekirse “Dil nerede konuşuluyorsa orada öğrenmek” her zaman en iyi seçimdir. Dil eğitimi için Türkiye’de bir öğrencinin yaptığı masraf karşılığında Almanya’da daha kaliteli bir eğitimi burada harcadığınız paranın hemen hemen yarısına alabilirsiniz. Birlikte çalıştığımız dil kursları size sadece dil eğitimi vermekle kalmıyor, ayrıca sizi Almanya’da sosyal hayata, üniversite eğitimine de hazırlıyor. Bu konuda AED olarak özellikle dikkatli davranıyoruz. Kendinizi eğitime ve Almanya’da sosyal hayata hazır hissetmezseniz eğitim hayatınızda da başarılı olamazsınız. Bu konunun öğrencilerimiz için önemli olduğunu düşünmekte ve daha dikkatli adım atmaktayız.
Peki, Almanca öğrenmek neden avantajlı?

Çünkü Almanca Avrupa’nın altın anahtarıdır. Almanca öğrenmek bu anahtara sahip olmaktır. Ülkemizin en önemli ekonomik ortaklarından biri olan Almanya’nın Türkiye ile sağlam ve köklü ekonomik ilişkileri vardır. Yaklaşık 10-15 yıl öncesine bakacak olursak İngilizce bilmek çok önem taşımakta idi, artık başka bir yabancı dil bilmek gerekliliği doğdu ve seçenekler arasında kesinlikle Almanca ilk sırada.
Ayrıca Almancayı öğrenmek ilk başta zor gibi görünse de en az bir İngilizce, Fransızca, İspanyolca kadar kolay ve akıcıdır. Alman dili, Almanya’da eğitim için gereklidir, iyi bir Almanca bilgisi eğitiminizin süresini kısaltacağı gibi sosyal ve kültürel anlamda da Almanya’da rahat bir yaşantının anahtarıdır.
Dünya’da yaklaşık olarak 100 milyon insanın ana dili olmakla birlikte 80 milyon civarında insanın ise ikinci dilidir Almanca, Avrupa Birliği içinde yaşayan yaklaşık 90 milyon kişinin (%18) ana dilidir. Avrupa Parlamentosunda çalışma dili olarak İngilizce ve Fransızcanın yanında 3.dildir.

NEDEN ALMANYA ÜNİVERSİTELERİ

  • Almanya Üniversiteleri eğitiminin kalitesi, düşük öğrenim/harç ve öğrencilere sunduğu imkânlarıyla birçok öğrencinin hayalini kurduğu üniversitelerdir.
  • Lisans mezuniyeti sonrasında direkt yüksek lisans kabulü alınabilmektedir. Aynı şekilde yüksek lisans sonrasında ise doktora imkânı vardır.
  • Almanya’da Üniversite öğrencilerine 240 yarım gün veya 120 tam gün resmi olarak çalışma izni verilmektedir.
  • Almanya’ daki devlet üniversitelerinden mezun olan öğrencilerin Türkiye’ de YÖK denklikleri bulunmaktadır. Türkiye’ den Almanya’ ya okumak için giden öğrenciler ülkemizde üniversite sınavında belli bir sıralamaya girip okumak istedikleri dört yıllık bir bölüme yerleştikleri için YÖK denkliğinde herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.
  • Almanya Üniversitelerinin dönemlik öğrenim/harç ücretleri (eyaletlere göre değişmekle birlikte) ortalama 270 € dur. Bazı üniversitelerde öğrenim/harç ücretleri daha da düşük olabilmektedir.
  • Almanya’daki yüksek lisans programları artık hem Almanca hem de İngilizce olarak verilebilmektedir.
  • Almanya yüksek yaşam kalitesine sahip ülkelerin ön sıralarında gelmektedir. Hayat kalitesi yüksek, ulaşım problemini çözmüş, alt yapısı sağlam ve çoğu Avrupa ülkelerine göre suç oranları daha düşüktür.
  • Almanya Türkiye’den sonra Türklerin yoğun olarak yaşadığı ikinci ülkedir.
  • Dünya üzerinde Almanca konuşan insanların yüzdesi oldukça yüksektir. Dolayısıyla bu dili bilmek hayatınızın her alanında size faydalı olacaktır.

İsim Soyisim (gerekli)

Email (gerekli)

Telefon Numaranız

Bulunduğunuz Ülke

Hangi Ülkeye Gitmek İstiyorsunuz

Hangi Programı İstiyorsunuz

Sormak İstediğiniz?

Bize nasıl ulaştınız?