Salzburg Üniversitesi

Üniversite: Salzburg Üniversitesi

Kuruluş Yılı: 1622

Web Sitesi: http://www.uni-salzburg.at/index.php?id=52

Öğrenci sayısı: 13.000

Semester ücreti: 750 Euro

Salzburg 150.000’lik nüfusuyla Avusturya’nın 4. büyük şehridir. Alp dağlarının eteğinde, Almanya sınırında, Viyana’nın 270 km. batısında yer alan aynı adlı eyaletin merkezidir.

Günümüzde 4 Fakültesiyle 13.000 öğrencisiyle Salzburg´un en büyük eğitim kurumudur. Fakülteleri: Teoloji, Hukuk, Kültür Bilimleri ve Fen Bilimleridir.


Lisans

Eski Cag Bilimleri, Uygulamali Bilgisayar Mühendisligi, Uygulamalı Mineraloloji, Genetik, Coğrafya, Jeoloji, Alman Filolojisi, Tarih, Mühendislik Bilimleri, İletişim Bilimleri, Sanat Tarihi, Dil Bilimi, Matematik, Moleküler Biyo Bilimleri, Müzik ve Dans Bilimi, Ekoloji ve Biyoçeşitlilik, Pedagoji, Fizyoloji/ Hücrebiyolojisi, Siyaset Bilimi (+Kamu Yönetimi+Uluslararası İlişkiler), Psikoloji, Hukuk ve Ekonomi, Fransız Dili ve Edebiyati, İtalyan Dili ve Edebiyati, İspanyol Dili ve Edebiyati, Portekiz Dili ve Edebiyati, Slav Dili Ve Edebiyatı, Sosyoloji, Spor ve Hareket Bilimi

Master

Eski Tarih Ve Arkeoloji, Uygulamalı Jeoinformatik, Uygulamalı Bilgisayar Mühendisligi, Uygulamalı Mineraloloji, Antik Edebiyat, Düşünce Tarihi Ve Algılama Biçimi, Botanik/Bitkibiyolojisi, Eğitim Bilimleri, European Union Studies, Genetik, Jeoloji, Alman Filolojisi, Tarih, Klasik Arkeoloji, İletişim Bilimleri, Sanat Tarihi, Çevre Bölge ve Sehir Yönetimi, Dilbilimi, Matematik, Moleküler Biyoloji, Müzik ve Dans Bilimi, Ekoloji Ve Çevrebiyolojisi, Siyaset Bilimi (+Kamu Yönetimi+Uluslararası İlişkiler), Hukuk ve Ekonomi, Fransiz Dili ve Edebiyati, İtalyan Dili ve Edebiyati, İspanyol Dili ve Edebiyati, Portekiz Dili ve Edebiyati, Slav Dili Ve Edebiyatı, Spor ve Hareket Bilimi, Zooloji/Hayvan Biyolojisi

Diplomstudium (lisans ve yüksek lisans birleşik)

İngiliz Dili Edebiyatı Ve Amerikan Dili Edebiyatı, Katolik Teolojisi, Katolik Din Pedagojisi, Katolik-Teolojik Fakültede Felsefe, Felsefe, Psikoloji, Hukuk

Öğretmenlik (lisans ve yüksek lisans birleşik)

Hareket Ve Spor, Biyoloji Ve Çevre Bilimi, Almanca, İngilizce, Fransızca, Coğrafya Ve Ekonomi Bilimi, Tarih, Sosyal Bilgiler Ve Politika Eğitimi, Yunanca, Yönetim Bilişim Sistemleri, İtalyanca, Katolik Dini, Latince, Matematik, Psikoloji ve Felsefe, Rusça, İspanyolca

Şehir Hakkında

Avusturya

Salzburg Üniversitesi (Almanca: Universität Salzburg ; İngilizce:University of Salzburg) bazen üniversitenin kurucusu olan Prens Paris Londron’ın ismi ile de üniversitenin adı Paris Lodron Üniversitesi olarak da söylenmektedir.

Üniversite bir kamu üniversitesi olup, Avusturya’nın Mozart’ın doğum yeri Salzburg şehrinde,Avusturya’da bulunan bir üniversitedir. 11 fakültesi bulunan üniversite 1622 yılında kurulmuş olup, günümüzde 11.000 öğrencisi ve 1600 akademik personeliyle eğitim veren bir yükseköğretim kurumudur.

Salzburg Üniversitesi bir kampüs üniversitesi değildir. Üniversiteye ait çeşitli binalarda faaliyetlerde bulunulmaktadır. Okul şehrin Altstadt denilen eski şehir yerleşkesinde bulunan binalarda eski binaların yeniden düzenlenmesiyle oluşan yapılarda eğitim vermektedir.

Günümüzde 4 Fakültesiyle 13.000 öğrencisiyle Salzburg´un en büyük eğitim kurumudur. Fakülteleri: Teoloji, Hukuk, Kültür Bilimleri ve Fen Bilimleridir.

İsim Soyisim (gerekli)

Email (gerekli)

Telefon Numaranız

Bulunduğunuz Ülke

Hangi Ülkeye Gitmek İstiyorsunuz

Hangi Programı İstiyorsunuz

Sormak İstediğiniz?

Bize nasıl ulaştınız?