varsova-sosyal-uni

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi (SWPS)

Üniversitenin, birçok eğitim ekolünden ilham alan, sahip oldukları bilgi ve tecrübeleri genç öğrencilerle paylaşmayı seven, alanlarında başarılı öğretmenleri vardır.
SWPS, Warsaw, Wrocław, Sopot, Katowice ve Poznań’daki fakültelerinde 14.000’den fazla öğrenciye Psikoloji, modern diller, sosyoloji, gazetecilik, hukuk, kültürel çalışmalar, politik bilimler, uluslararası ilişkiler, şehir planlama ve dizayn alanlarında lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

SWPS Psikoloji ve Kültürel Çalışmalar bölümlerinde Post-Doktora programı sunmaya hakkı olan Polonya’daki tek özel üniversitedir, yine Psikoloji, Sosyoloji, Kültürel Bilimler ve Hukuk alanlarında Doktora(Phd) programları sunar. SWPS, verimli tartışmalar yapmak, seminerler düzenlemek için sık sık Dünyaca ünlü bilim adamlarını, sanatçıları ve medya temsilcilerini misafir eder.
Hazirlik Sinifi
İngilizce Hazırlık
İngilizce Hazırlık + Temel Seviye Lehçe (600 ders İngilizce + 120 ders Lehçe)
Lehçe Hazırlık (600 ders )
Katowice
Tıp Hazırlık ( Fizik 150 ders, Kimya 200 ders, Biyoloji 200 ders, Tıbbi İngilizce 200 ders)

Ingilizce Lisans Bölümleri
Pskoloji Master (Lisans + Master birleşik 5 yıllık İngilizce program)
Psikoloji Lisans
Dizayn (Industrial Design,Communication Design,Fashion Design, Domestic Design) – POZNAN
İngilizce Dil Çalışmaları (English Studies)- English in Business and Media, Translation Studies, English Teaching Studies and Intercultural Communication and Travel.
Amerikan Dil Çalışmaları (American Studies)
Uluslararası İş İlişkileri

Ingilizce Yüksek Lisans Bölümleri
Psikoloji ( Alanlar: Klinik Psikoloji ve Psikoloji ve Liderlik)
İngilizce Dil Çalışmaları (English Studies) – Translation Studies, Teaching English as a Foreign Language and Communication in Business.


Şehir Hakkında

varsova
Varşova (Lehçe: Warszawa Bu ses hakkında [varˈʂava] (yardım·bilgi)), Polonya’nın başkenti olup, aynı zamanda bu ülkenin en büyük şehridir. Vistül Nehri üzerinde yer alan şehir Baltık Denizi’nden yaklaşık 360 kilometre; Karpatlar’dan ise 300 kilometre uzaklıktadır. Haziran 2009 tarihi itibari ile 1,711,466 kişilik bir nüfusa sahip olan şehirin Varşova Metropol Bölgesi sınırları içindeki nüfusu ise yaklaşık 2,785,000’dir.Şehir 516.9 kilometrekarelik bir alana yayılmıştır. Varşova Metropolitan Bölgesi (Lehçe: Obszar Metropolitalny Warszawy) ise 6,100.43 kilometrekarelik bir alana yayılmıştır. Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin şehirleri arasında Varşova nüfusu bağlamından en büyük 9. şehirdir.

Warszawianka (1831) Varşova şehrinin gayriresmi marşı olarak kabul görmektedir. 9 Kasım 1940 yılında şehir Varşova Kuşatması’daki kahramanca direnişi nedeniyle Polonya’daki en önemli askeri madalya olan Virtuti Militari ile onurlandırılmıştır.

Varşova aynı zamanda bir Feniks şehri olarak bilinmektedir. Mitoloji’deki feniks kuşunda olduğu gibi İkinci Dünya Savaşı’nda %80’i harap olan bu şehirde hem Polonyalıların hem de Sovyetler Birliği’nin yardımıyla yeniden inşa edilmiştir.Şehir ismini Varşova Konfederasyonu, Varşova Paktı, Varşova Düklüğü, Varşova Konvansiyonu, Varşova Anlaşması ve Varşova Ayaklanması gibi ünlü oluşumlara veya olaylara ismini vermiştir.

İsim Soyisim (gerekli)

Email (gerekli)

Telefon Numaranız

Bulunduğunuz Ülke

Hangi Ülkeye Gitmek İstiyorsunuz

Hangi Programı İstiyorsunuz

Sormak İstediğiniz?

Bize nasıl ulaştınız?