varsova-uni

Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi (İngilizce: University of Warsaw, Lehçe: Uniwersytet Warszawski) Polonya’daki en büyük ve prestijli üniversitedir.
1816 yılında eğitime başlayan okul, bir devlet üniversitesidir. Üniversite, en saygın üniversiteler sıralamasında, Polonyada birinci, dünya genelinde ilk 200 içerisinde yer almaktadır. Üniversite, Varşova’nın farklı yerlerinde bulunan üç kampüs içerisindeki 100 farklı binadan oluşur.

Öğrenci ve çalışanlara en iyi imkanları sunmak amacıyla, binaların modernizasyonu, engelli öğrencilerin de ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde devam etmektedir. Üniversite, Polonya’nın en büyük kütüphanesi, inşaatı yeni tamamlanmış spor merkezine, altı adet öğrenci yurduna ve modern bilgisayar alt yapısına sahiptir.
Üniversitenin İngilizce Bölümleri ve Fiyatları

Lisan Bölümleri (İngilizce)

  • Psikoloji (3+2) 4700 Euro
  • Uluslararası İlişkiler –
  • Felsefe 2200 Euro

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

  • Finans 2100 Euro
  • Ekonomi 2000 Euro
  • MBA 7000 Euro
  • Uluslararası İşletme (Part Time) 4000 Euro
  • Siyasal Bilimler (Part Time) 4300 Euro
  • Uluslararası Ekonomi 2100 Euro
  • Uluslararası İlişkiler (Part Time) 4300 Euro


Şehir Hakkında

varsova
Varşova (Lehçe: Warszawa Bu ses hakkında [varˈʂava] (yardım·bilgi)), Polonya’nın başkenti olup, aynı zamanda bu ülkenin en büyük şehridir. Vistül Nehri üzerinde yer alan şehir Baltık Denizi’nden yaklaşık 360 kilometre; Karpatlar’dan ise 300 kilometre uzaklıktadır. Haziran 2009 tarihi itibari ile 1,711,466 kişilik bir nüfusa sahip olan şehirin Varşova Metropol Bölgesi sınırları içindeki nüfusu ise yaklaşık 2,785,000’dir.Şehir 516.9 kilometrekarelik bir alana yayılmıştır. Varşova Metropolitan Bölgesi (Lehçe: Obszar Metropolitalny Warszawy) ise 6,100.43 kilometrekarelik bir alana yayılmıştır. Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin şehirleri arasında Varşova nüfusu bağlamından en büyük 9. şehirdir.

Warszawianka (1831) Varşova şehrinin gayriresmi marşı olarak kabul görmektedir. 9 Kasım 1940 yılında şehir Varşova Kuşatması’daki kahramanca direnişi nedeniyle Polonya’daki en önemli askeri madalya olan Virtuti Militari ile onurlandırılmıştır.

Varşova aynı zamanda bir Feniks şehri olarak bilinmektedir. Mitoloji’deki feniks kuşunda olduğu gibi İkinci Dünya Savaşı’nda %80’i harap olan bu şehirde hem Polonyalıların hem de Sovyetler Birliği’nin yardımıyla yeniden inşa edilmiştir.Şehir ismini Varşova Konfederasyonu, Varşova Paktı, Varşova Düklüğü, Varşova Konvansiyonu, Varşova Anlaşması ve Varşova Ayaklanması gibi ünlü oluşumlara veya olaylara ismini vermiştir.

İsim Soyisim (gerekli)

Email (gerekli)

Telefon Numaranız

Bulunduğunuz Ülke

Hangi Ülkeye Gitmek İstiyorsunuz

Hangi Programı İstiyorsunuz

Sormak İstediğiniz?

Bize nasıl ulaştınız?