Comenius Üniversitesi

Comenius Üniversitesi İngilizce Eğitim Veren Fakülteler
Tıp Fakültesi
Comenius üniversitesinin en eski fakültesi olan tıp fakültesi,1919’da kuruluşunun hemen ardından çalışmaya başlamıştır.Kuruluşunun ilk 5 yılında sadece kliniksel dersler verilmiştir.1924/25 yıllarındanitibaren bütün tıp çalışma alanları çalışmaya başlamıştır ve 1945’ten itibaren bu alanlardaki bütün dersler verilmiştir.1939 ve 1952 yılları arasında eczacılık okuyanlar da bu fakültede eğitim görmüşlerdir. Bu üniversite Slovakyada başka tıp fakültelerinin kurulmasına da katkıda bulunmuştur.

Bölümleri;

  • Tıp
  • Diş Hekimliği
  • Eczacılık
  • Yönetim Bilimleri (Ingilizce)
  • Sağlik Bilimleri


Şehir Hakkında

BRATISLAVA
bratislava resim7

Bratislava Slovakya’nın başkenti ve en büyük şehridir.

Avusturya’nın başkenti Viyana’nın 50 km kadar doğusunda bulunan şehir yaklaşık 450.000 nüfusa sahiptir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya’ya hem de Macaristan’a sınırdır. (Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır.)

Bratislava, parlamentosu, devlet binaları, üniversiteleri, müzeleri ve tiyatroları ile Slovakya’nın siyasi ekonomik ve kültürel merkezidir. Slovaklar, Almanlar, Macarlar, Avusturyalılar, Çekler ve Yahudiler şehrin geçmişinde güçlü izler bırakmıştır. Bratislava, bu kozmopolit ruhunu hâlâ muhafaza etmektedir. Şehir çok sayıda festival ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır.

İsim Soyisim (gerekli)

Email (gerekli)

Telefon Numaranız

Bulunduğunuz Ülke

Hangi Ülkeye Gitmek İstiyorsunuz

Hangi Programı İstiyorsunuz

Sormak İstediğiniz?

Bize nasıl ulaştınız?