2

Primorska Universitesi

Primorska Üniversitesi Kuruluş: 2003

Öğrenciler: 5338

Web Sitesi: http://www.upr.si/

İlk çabaları ülke bağımsız hale geldikten sonra yeni bir Sloven üniversite kurulması yönünde ilk somut adımlar atılmıştır ise Littoral bir üniversite, neredeyse yüz yıl önce yapılmış kurmaya. Böylece 1992 Littoral yükseköğretimin gelişmesine uzman çalışmanın hazırlanması gördüm ve bir yıl sonra niyet yazmak Üniversitesi Çalışma Merkezi’nin kurulmasını öngören imzalandı. 1996 Bölgede yükseköğretimin gelişimini kolaylaştırmıştır ve yasal hazırlanan Koper Üniversitesi Study Centre oluşumunu, tanık olurken, 1995 yılında, Sloven Bilim ve Araştırma Merkezi, gelecekte üniversitenin entelektüel potansiyelini toplamak amacıyla kuruldu üniversite kurulması için temeli. İki yıl sonra, niyet mektubu da bölgesel ekonomik sektör temsilcileri tarafından ve ticaret bölge odaları tarafından imzalandı.

Son olarak, Ocak 2003 29, Sloven Meclis Primorska Şartı Üniversitesi geçti. İki ay sonra, Mart 2003’de 17, Primorska Üniversitesi Koper Bölge Mahkemesi tarafından tutulan tüzel kişilerin kayıt girmiştir. Yeni kurulan bir üniversite üç fakülte, iki yüksekokul ve iki araştırma enstitüleri oluşur.

EĞİTİM

Primorska Üniversitesi Çalışmaları 6 fakültelerinde düzenlenmektedir, Edebiyat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Matematik, Fen Bilimleri ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Turizm Araştırmaları Fakültesi – Turistica ve Sağlık Bilimleri Fakültesi. Primorska Üniversitesi 6000’den fazla öğrencinin katıldığı ediliyor. Primorska Üniversitesi Fakülteleri yüksek kaliteli, çeşitli ve içerik cazip çalışmaları sunuyoruz.

ÇALIŞMA ALANLARI

Edebiyat ve sanat (Felsefe, Tarih, Arkeoloji, Kültürel miras, Sloven, İtalyan, Çeviri, Medya çalışmaları)
Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Eğitimi
Sosyal Bilimler (Antropoloji, (Inter) kültürel çalışmalar, Coğrafya, Yönetimi (Ekonomi, İşletme ve Organizasyonel bilimler, Hukuk))
Matematik ve Finansal Matematik
Bilgisayar bilimleri ve bilişim
Doğa Bilimleri (Biyoçeşitlilik, Doğa koruma, Biyoinformatik, Biyopsikoloji)
Tarım (Akdeniz tarım)
Sağlık (Sağlık ve hemşirelik, Diyetetik, Uygulamalı kinesiology)
Turizm (turizm gelişimi, Ağırlama yönetimi, Kalkınma ve turizm hizmetlerinin pazarlanması, Yönetim ve girişimcilik turizmine, kültürel turizm ve kültürel mirasın sürdürülebilir pl


Şehir Hakkında

Koper, Istrian Bölgesi’nde ülkenin 47 kilometre (29 mil) kıyı şeridi boyunca yer alan diğer Sloven sahil kasabaları Ankaran, Izola, Piran ve Portorož, ile, yaklaşık beş kilometre (3.1 mil) mesafede güneybatı Slovenya bir şehir İtalya ile sınır. Benzersiz bir ekoloji ve biyolojik çeşitliliğin olması, önemli bir ulusal doğal resource.With Slovenya yalnızca yüzde biri kıyısı olan kabul edilir, etkisi o da Eponymous belediyesine ekonomisine önemli bir katkıda bulunuyor Koper, şehrin Limanı, turizm Koper yaklaşık 25.000 nüfuslu bir Sloven Istria ana kent merkezi 2011 yılında bir referandum ile belediye bırakmak Ankaran karar verirken bir faktör yapmıştır. [1]

Koper şehri resmen Sloven hem, iki dilli ve resmi dil olarak İtalyan. Koper Görülecek kendi 14th- ile 15 yüzyıl Praetorian Palace ve Loggia Venedik Gotik tarzında, 12. yüzyıl Carmine Rotunda kilise ve Aziz Nazarius Katedrali dahil yüzyıl kulesi.

Koper, aynı zamanda belediyenin kuzeyinde yer alır İtalya, Slovenya içine ana yol giriş noktalarından biridir. Ana otoyol geçiş Koper kentinin kuzeyindeki SpodnjeŠkofije yer almaktadır. Otoyol Rabuiese ve Trieste soruşturması sürüyor. Koper, aynı zamanda başkent Ljubljana ile demiryolu bağlantısı vardır. Kıyısında, Trieste ilinde Muggia belediyesinde Lazaretto içine Lazaret bir geçiş vardır. İtalyan sınır kapısı San Bartolomeo olarak bilinir.

İsim Soyisim (gerekli)

Email (gerekli)

Telefon Numaranız

Bulunduğunuz Ülke

Hangi Ülkeye Gitmek İstiyorsunuz

Hangi Programı İstiyorsunuz

Sormak İstediğiniz?

Bize nasıl ulaştınız?