Avrupa’da Eğitim 

Köklü geçmişi, yenilikçi eğitim sistemi, başarılı üniversiteleri ve ekonomik eğitim ücretleri ile Avrupa, gençler tarafından en çok tercih edilen ülkeleri barındırmaktadır. 

Öğrenciler, dünya standartlarında eğitim ile geleceklerini şekillendirip, iş hayatında yükselebilmek için Avrupa’da eğitimi tercih etmektedirler.

Avrupa’nın en güzel yanı size birçok seçenek sunabilmesidir. Yüz binlerce lisans ve lisansüstü programının yanı sıra pek çok kısa dönem değişim programı sunan dünya standartlarındaki üniversite, yüksek eğitim kurumu ve araştırma enstitüleri bünyesinde sizde kendinize uygun olan deneyimi seçebilirsiniz.

Avrupa'da Başvuru yapabileceğiniz ülkeler

AVUSTURYA


Avrupa’yı Avrupa yapan, başkent Viyana’ya ev sahipliği yapan Avusturya, eğitime yaptığı yatırım, yenilikçi sistemi ve de uygun harç ücretleriyle birçok ülkeden öğrencinin eğitim almak istedikleri bir ülkedir. Her yıl binlerce uluslararası öğrencinin ilk tercihleri arasında yer alır.

ALMANYA


Avrupa Birliği’nin en güçlü ekonomiye sahip ülkelerinden biri olan Almanya’da üniversite eğitimi pek çok Türk öğrencinin hayallerini süslemektedir. Almanya güçlü yükseköğretim geleneği ve kurumsallaşmış üniversiteleriyle yurtdışında üniversite okumak isteyen uluslararası öğrenciler için en popüler ülkeler arasındadır.  

POLONYA


Polonya, Orta Avrupa’da, lise diplomasıyla eğitim almak isteyen öğrencilerin en fazla rağbet ettikleri ülkedir. Uygun yaşam maliyetleri, düşük eğitim ücretleri, yerel dilin yanısıra sayısız bölümde İngilizce olarak eğitim alma imkanı, eğitim için Polonya’yı daha da cazip kılar.

MACARİSTAN


Macaristan’da eğitim almak için Türkiye’de üniversite kazanmış olmanız gerekmiyor. Köklü üniversitelerde, uygun ücretlerde eğitim almak için lise diplomanız yeterli. Sadece lise diplomanız ile istediğiniz her bölümde eğitim alabilirsiniz. İngilizce eğitim sunan sayısız bölüm vardır.

SLOVENYA


Hem eğitim ücretlerinin düşük hem de yaşam standartlarının yüksek olması sebebiyle öğrenciler tarafından tercih edilen bir ülkedir, Slovenya. 

 

SLOVAKYA


Slovak Cumhuriyeti, uygun bütçe ile Avrupa’da eğitim almak isteyen öğrencilerin talep ettiği ülkelerden bir tanesi. Lise diplomanızla istediğiniz bölümü bu ülkede okuyabilir, sahip olduğunuz schengen vizesi ile tüm Avrupa’da vizesiz seyehat edebilirsiniz.

Copyright 2015 - 2024 Orta Avrupa Eğitim Danışmanlığı | All Rights Reserved