Neden Polonya’da Eğitim?

Polonya hem Avrupa ülkesi olma, hem de cazip eğitim ücretleri ve de  yaşam maliyetleriyle uluslararası öğrencilerin kalbinde taht kuran bir ülkedir.

Polonya’da eğitim almak ise düşünüldüğünün aksine çok kolay.  YKS derdi çekmeden, lise diplomanızla dilediğiniz birçok bölümde İngilizce ya da Lehçe dillerinde, uygun ücretlerle dünya standartlarında eğitim alabilirsiniz. Bütün bunların yanında tüm schengen ülkelerine seyehat edebilirsiniz.

Polonya’da lisans eğitimi sosyal bilimler alanında genel olarak 3 yıldır, mühendislik eğitimi ise 3,5 ile 4 yıl arasında değişiklik gösterir.

 

     
     
     
Eğitim Programı
Başvuru Şartları
Eğitim Süresi
Yükseklisans
Lisans diploması sahibi kişiler
1,5 – 2 yıl
Lisans
Lise diploması
3-6 yıl

Üniversiteleri

Polonya’daki en büyük ve prestijli üniversitedir.
1816 yılında eğitime başlayan okul, bir devlet üniversitesidir.  Varşova Üniversitesi, en saygın üniversiteler sıralamasında, Polonyada birinci, dünya genelinde ilk 200 içerisinde yer almaktadır. 

200 yılı aşkın tarihi ile Polonya’nın en eski tıp üniversitelerindendir. Lisans ve master düzeyinde uluslararası standartlarda eğitim sağlamaktadır. Öğrencilerine teorik bilginin yanısıra, pratik deneyim kazanacakları staj imkanı da sunmaktadır.

Varşova Teknoloji Üniversitesi 1826 yılında Varşova’da kurulmuştur. İlk kuruluşunda Matematik, Kimya ve Mühendislik olmak üzere üç fakültede eğitim hayatına başlayan üniversite bugün 2 bin kişilik akademik kadrosu ile Polonya’nın ve Avrupa’nın en iyi teknik üniversiteleri arasında çok önemli bir konuma sahiptir.

SWPS, Warsaw, Wrocław, Sopot, Katowice ve Poznań’daki fakültelerinde 14.000’den fazla öğrenciye Psikoloji, modern diller, sosyoloji, gazetecilik, hukuk, kültürel çalışmalar, politik bilimler, uluslararası ilişkiler, şehir planlama ve dizayn alanlarında lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Polonya’nın başkenti Varşova’da 1993 yılında kurulmuş, hem ulusal hem de uluslararası birçok akreditasyona sahip özel bir işletme okuludur.

Polonya’da kurulan ilk özel üniversitelerden biri olan Varşova Ekonomi ve Bilgisayar Bilimleri Üniversitesi, 1996 yılından bu yana sayıları 20 bine yaklaşan mezunlarıyla kalitesini ispat etmiş bir bilim merkezidir.

1993’te kurulan Polonya’nın ilk özel üniversitesi ünvanını taşır. Uluslararası ilişkiler, Hukuk, Ekonomi, işletme, Muhasebe ve Finans bölümlerinde hem İngilizce hem de Lehçe eğitim vermektedir.  30 farklı ülkeden 7.000’e yakın öğrenci eğitim almaktadır. 

300 yılı aşkın köklü tarihi ile Wroclaw Üniversitesi, Polonya’nın en büyük akademik kurumlarındandır.

300 yıllık akademik geçmişi ve 2.000’e yakın akademik kadrosu ile Polonya’nın önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktadır. İngilizce ve Lehçe eğitim alabilecekleri çok çeşitli bölümler bulunmaktadır.

1364 yılında kurulan okul Avrupa’nın eğitim, bilim ve kültür merkezlerinden biri olarak bilinen Krakov’da, Avrupa’nın en eski ve en iyi üniversiteleri arasındadır. Ayrıca Dünya’nın en iyi 500 üniversitesindeki yerini yıllardır korumaktadır.

Öğrenci şehri Krakow’da yer alan bu üniversite, mezunlarının yüksek standartlarda verdiği başarı sayesinde Polonya’nın en iyi üniversitesi olarak adlandırılır. Üniversitede yerel öğrencilerin yanısıra çok sayıda farklı uluslardan gelen öğrenciler de eğitim almaktadır.

1925’te kurulmuş olan bu üniversite,Polonya’nın en büyük ekonomi üniversitesidir, ayrıca Polonya’nın eğitim şehri olan Krakow’un da en büyük üçüncü üniversitesidir. yaklaşık 20.000 öğrenci eğitim görmektedir. Üniversitenin 4 ana fakültesi vardır: 

Copyright 2015 - 2024 Orta Avrupa Eğitim Danışmanlığı | All Rights Reserved